У порядку обговорення із галузевими асоціаціями напрямків державної підтримки у 2020 р. (02.01.2020р.) ГС "Українська асоціація виробників електротехніки" направила до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України наступні пропозиції щодо державної підтримки в 2020 році виробничих підприємств електротехнічної галузі що призведуть до зростання доданої вартості та сприятимуть створенню нових робочих місць.
1) Впровадження п'ятирічної програми компенсації відсоткових ставок по кредитам на купівлю всього обладнання - для нових заводів що вводяться в експлуатацію з 01.01.2020 року та для діючих виробничих підприємств що купують обладнання з метою модернізації виробничого процесу починаючи з 2020 р. Сума банківської компенсації не повинна бути більше:
- 10млн грн на одне підприємство в рік,
- 50 тис грн в рік на кожного працюючого співробітника,
- 70% від загальної річної суми виплачених банку відсотків за придбане обладнання.
Сума фінансування - 2,5 млрд грн.
На тлі невиправдано високих ставок за банківськими кредитами промисловість занепадає. Обладнання більшості виробництв потребує модернізації. Виробникам важко конкурувати на світовому ринку з іноземними виробниками які мають дешеві кредити та державну підтримку, тож запровадження даної програми питання виживання більшості підприємств. У країнах ЄС компенсація досягає 70% від вартості самого обладнання. Програма компенсації відсоткових ставок сприятиме відкриттю нових виробництв, дозволить модернізувати обладнання діючих підприємств та стимулюватиме роботодавців створювати нові робочі місця, підвищувати заробітну плату , що в свою чергу зменшить міграцію.
2) Запровадження «0» ставки ПДВ на обладнання що не виробляється в Україні , та «0» ставки мита на комплектуючі за тієї ж умови.
Сума фінансування - 150 млн грн.
За даними Державної служби статистики Україні з червня 2019 року відбувається падіння промислового виробництва. Підтримка даної пропозиції суттєво покращить нинішнє становище виробничих підприємств, сприятиме відкриттю нових підприємств з виробництва обладнання та комплектуючих , створенню виробничих кластерів.
3) Спрощення процедури введення антидемпінгового мита на готову продукцію що виробляється в Україні відповідно до СОТ. Підтримка даної пропозиції сприятиме наповненню бюджету, суттєво покращить нинішнє становище виробничих підприємств та призведе до їх розквіту в майбутньому. Не потребує фінансування , потребує політичної волі. Наповнення бюджету , підтримка національного виробника , збільшення потужностей виробництва товарів.
4) Зобов’язати Держпродспоживслужбу не допускати в обіг товари що не відповідають національним вимогам щодо якості.
Не потребує фінансування , потребує політичної волі.
Пропонується для унеможливлення ввезення в Україну товарів що не відповідають національним вимогам якості, є небезпечним та становлять загрозу життю та здоров’ю громадян України. Для цього необхідно посилення контролю Держпродспоживслужби, та у випадку порушень застосувати радикальні методи.
5) Прийняття постанови про допуск на торги Prozorro тільки платників ПДВ.
Не потребує фінансування , потребує політичної волі.
Прийняття цієї постанови зрівняє умови тендерів , збільшить наповнення бюджету, сприятиме короченню контрабанди і тіньової економіки, створенню нових робочих місць.
6) Прийняття законопроекту відповідного Євродирективи N 32011L0007 про обмеження відстрочок платежу до 60 днів для мережевих магазинів.
Не потребує фінансування , потребує політичної волі.
Прийняття законопроекту призведе до зростання вітчизняного виробництва (так як на відміну від західних виробників у нас немає довгих і дешевих кредитів) і головне зменшить ціни для споживачів, оскільки всі постачальники закладають в ціну інфляцію, кредитні високі процентні ставки в довгі відстрочки платежу і товар під реалізацію .
Прийняття та імплементація даних пропозицій дозволить суттєво покращити соціально-економічну ситуацію в країні в цілому.