Закон про ВЕБ повинен захищати бізнес від свавілля

Posted on Posted in Uncategorized

29 вересня 2020 року, в конференц-залі Національної спілки журналістів України учасники Асоціації Виробників України з членами Українського Ділової ради зустрілися з головою УКРІНФОРМ Сергієм Солодченко.📍 В ході засідання питання створення Бюро економічної безпеки (БЕБ), яке буде протидіяти економічним злочинам у штаті, замінить такі структури, як: податкове ополчення і окремі профільні підрозділи СБУ і Нацполіціі років тому.

📍 Глава ДФС у вступному слові повідомив, що після введення закону головне завдання – ліквідувати фіскальну службу і передати всі кримінальні справи новоствореному Бюро економічної безпеки. Незважаючи на великі очікування, виходячи з суті законопроекту про Бюро економічної безпеки, ми вважаємо, що над цим законопроектом ще потрібно ретельно працювати!

▪️ термін створення нового органу і його авторитет;
▪️ ліквідація ДФС і повноваження господарських підрозділів в СБУ і Нацполіціі;
▪️ Відстеження продажу контрабанди та діяльності тіньового бізнесу на внутрішньому ринку України, і які дії Бюро введе в боротьбу з ним;
▪️ Перевірка документів на товари на складах оптовиків, які позиціонують себе як ФОПІ і формують так звані ферми ” Фопо-ферми ” з єдиним бенефіціаром, для використання спрощеної системи оподаткування;

Ці та деякі інші важливі питання вчора обговорили представники бізнесу України з головою УКРІНФОРМ Сергієм Солодченко.

📍 Нормальні умови для розвитку ринкових відносин і економіки в державі створюються певними сприятливими факторами, серед яких не остання роль відіграє питання захисту бізнесу від свавілля правоохоронних і контрольних органів.

📍 Новий орган буде мати неймовірно великим авторитетом для отримання, накопичення та обробки даних про діяльність платників податків, і як він буде використовувати цю інформацію?

📍 Згідно з концепцією законопроекту, новий орган чисто правоохоронець і буде більше займатися виявленням і розслідуванням вже скоєних злочинів. Але чи є сенс створювати Бюро, якщо законопроект фактично не позбавляє СБУ і Нацполіцію права втручатися в ділову діяльність? Окремі підрозділи СБУ і Нацполіціі, а ДБР фактично приймають бізнес як злочинну організацію, бачачи ворога в кожному платника податків потрапляє в поле зору. Методи роботи таких органів щодо суб’єктів підприємств мало чим відрізняються від застосовуваних до злочинців методик. У кожному пошуку правоохоронців в масках зі зброєю, кожна буква, спрямована на контрагентів, описує факти як перевірене злочин, яке шкодить діловій репутації, замість того щоб копіювати інформацію з серверів, вони просто були віддалені від представників білого бізнесу, що завдало значної шкоди років тому . його репутація і діяльність!

📍 Як Бюро відслідковуватиме і боротися з тіньовим бізнесом в Україні поки не зрозуміло. Чи можна створити Єдиний реєстр продавців ” білих “, які не продають ” сірий імпорт ” і не ховаються за назвою ” ФОП”, маючи великі запаси товарів і використовуючи спрощену систему оподаткування.

📍 На неодноразово озвучені питання суспільство так і не отримало відповіді від ініціаторів закону, і на яку кількість людей скоротиться загальна кількість правоохоронців в штаті через ліквідацію податкової поліції і зменшення Плануються економічні підрозділи в СБУ і Нацполіціі і в яких скоротиться загальна кількість людей. Вартість держави обійдеться ліквідація ДФС?

📍 Представники бізнесу спробували вплинути на підготовку тексту законопроекту, але в слідстві прийнятий в першому читанні законопроект тільки косметично відрізняється від попередніх редакторів законопроекту з цього питання, який не змінюється факт проблеми.
Засвідчення окремих представників парламенту в тому, що узгоджений з бізнесом законопроект не зовсім актуальний для реальності. Чи можливо, що в цей раз бізнес спільнота неодноразово намагалося донести до влади?

📍 Податкову міліцію ліквідують, а новий орган, як експерти, ще не скоро добереться. Отже, період, за попередніми розрахунками від одного до двох років, білий бізнес залишиться один з тіньовим бізнесом і всією командою правоохоронних органів. Зрозуміло, що в таких неконкурентною умовах законослухняний бізнес буде безсилий перед свавіллям ” тіньовиків “. Сподіваємося, що влада зробить все можливе, щоб уникнути цієї нерівномірною сили боротьби!

📍 Вважаємо, що тільки високий рівень оплати праці та соціального захисту майбутніх працівників бюро може стати ключем до значного зниження корупційних ризиків у його співробітників. Замість цього в законопроекті не встановлено чіткі критерії високої зарплати або пільги для працівників.

📍 Тільки зміни, які впроваджуються в інтереси суспільства, а не влади, тому вважаємо, що законопроект повинен встановлювати чіткі правила взаємодії влади і бізнесу, а при відсутності гарантій для бізнесу від свавілля закону Система, що діє законопроект потребує кардинальної перепланування з обов’язковим розглядом пропозицій по бізнес-середовищі, для створення конкурентних умов для бізнесу.

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *