Спільна заява українських компаній – виробників щодо тарифів на електроенергію

Posted on Posted in Uncategorized

Підвищення цін на електроенергію для промислових споживачів, яке відбувалося в січні – липні  поточного 2019 року, дуже негативно вплинуло на фінансові результати діяльності підприємств-споживачів електроенергії, призвело до підвищення собівартості їхньої продукції, зменшення її реалізації на внутрішньому ринку та зниження її конкурентоспроможності на зовнішньому. Це, безперечно, має пряме відношення і до розвитку української економіки загалом, оскільки неконкурентна продукція внутрішніх виробників не дозволяє розвиватися економіці будь-якої держави.

Після вище вказаного підвищення українські виробники перебували на межі підвищення цін на власну продукцію, а також не могли піднімати заробітну плату своїм працівникам та інвестувати у розвиток виробництва.

Відтак зниження зазначених тарифів, яке відбулося в серпні-листопаді поточного року і склало близько 20% відносно тарифів у липні (2,754 грн/кВт*год в липні  та 2,286 грн/кВт*год в жовтні, без ПДВ),  викликало помітне пожвавлення у виробничій діяльності та ряд позитивних тенденцій, що безперечно приведуть до збільшення прибутку підприємств, який можна витратити на підвищення заробітної платні, зниження собівартості продукції тощо.

Сподіваємось, що Уряд, Міністерство, НКРЕКП та профільний Комітет ВРУ будуть і надалі докладати зусиль для зменшення тарифів на електричну енергію для промислових споживачів або хоча б для збереження існуючих тарифів, що дозволить збільшити обсяги виробництва, знизити собівартість випускаємої продукції, підвищити заробітну плату працівникам  та приведе до подальшого розвитку економіки нашої держави.

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *