29 червня 2017 року відбувся ХII звітно-виборний з’їзд Асоціації платників податків України

Posted on Posted in Uncategorized

29 червня 2017 року відбувся ХII звітно-виборний з’їзд Асоціації платників податків України (Асоціація). Президент Асоціації Григол Катамадзе представив звіт про виконану роботу за 2015-2017г.г., Також було переобрано Правління Асоціації. Григол Шалвович Катамадзе був обраний Президентом Асоціації на другий термін.

Крім внутрішніх регламентних процедур Асоціації, та з’їзді були порушені інші, не менш важливі питання. Так, одним із запрошених осіб, був в.о. Глави ДФСУ Мирослав Васильович Продан. На з’їзді був підписаний такий важливий документ, як Меморандум про співпрацю між Асоціацією та ДФСУ.

Перед підписанням Меморандуму пан Продан висвітлив основні стратегічні напрямки роботи Державної Фіскальної Служби. Живою і доступною мовою він розповів присутнім про проведені його відомством реформах. Було роз’яснено питання фінальної стадії впровадження системи електронного адміністрування податку на додану вартість, проведеного скорочення переплат з податку на прибуток підприємств, перспективи і завдання широкого впровадження електронного кабінету платника податків.

Главі ДФСУ було задано кілька актуальних питань на теми, які хвилювали присутніх. Так, відповідаючи на питання Віце-Президента Асоціації народного депутата України Матвієнка Анатолія Сергійовича, Мирослав Васильович повідомив, що він позитивно ставиться до ідеї створення служби фінансових розслідувань замість корумпованої податкової міліції. Але з іншого боку, ліквідація податкової міліції повинна відбуватися паралельно зі створенням нової структури, яка без розриву в часі зможе вже більш ефективно виконувати функції ліквідованого відомства.

Присутній в якості гостя Президент Української Асоціації Виробників Олександр Володимирович Громико задав Главі ДФСУ питання щодо того, що для успішного проведення реформ, спрямованих на детінізацію українського ринку, життєво необхідно мінімізувати надходження в країну «сірого» імпорту. Зробити це можна ліквідувавши попит на послуги не чистих на руку імпортерів. У зв’язку з цим ефективним бачиться прийняття закону про необхідність використання касових апаратів в торгових точках площею понад 20 м2 і можливості відстеження ланцюжка поставки товару від кінцевого споживача до імпортера (виробника) такого товару. Безсумнівно це буде дієвим інструментом контролю для інспекторів фіскальної служби, але без підвищення рівня заробітної плати державним службовцям (як податківців, так митників) в останніх не буде елементарного стимулу для якісного виконання своїх обов’язків. Відповідаючи на питання пан Продан підкреслив, що питання контролю легальності митних операцій і контролю ланцюга поставок «покупець-імпортер» є вкрай важливим, так само як і питання підвищення зарплат інспекторам. «Якщо у співробітника фіскальної служби голова зайнята думками про те чи є у нього можливість оплатити своїй дитині відвідування дитячого садка чи ні, то про яку ефективну роботу може йти мова?» – сказав Мирослав Васильович.

Підняті на з’їзді питання показали, що між владою і бізнесом встановлюється тісний контакт, а практичне співробітництво між Асоціацією платників податків України та ДФСУ, без сумніву, дасть новий імпульс проведеним у країні реформам.

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *