23 жовтня відбулися загальні збори УАП

Posted on Posted in Uncategorized

Президент УАВ Олександр Громико привітав учасників та окреслив стратегічні цілі Асоціації, переваги спільної діяльності із захисту інтересів національного товаровиробника.

Важливим стратегічним кроком Асоціації в цьому напрямі стало підписання меморандуму про співпрацю 26 червня 2017 з в.о. голови ДФС Мирославом Проданом. Документом передбачено обмін інформацією з питань митної вартості, інформування ДФС з боку “Української асоціації виробників” про факти або наміри протиправного переміщення товарів через митний кордон України, безпідставної або протиправної затримки або порушення посадовими особами ДФС процедури митного контролю та митного оформлення товарів, порушення антикорупційного законодавства, що сприятиме додатковому захисту членів Асоціації та унеможливить сірих імпортерів розмитнювати за заниженими інвойсами аналогічних найменувань, які вироблені в Україні.

Директор УАВ О.Іваненко розповів про діяльність організації за попередній рік та розкрив ключові напрямки та плани Асоціації на 2018 рік, зокрема про створення програми комплексної підтримки вітчизняного товаровиробника, що спрямована за трьома основними векторами:

  • Відстоювання інтересів учасників Асоціації на державному рівні.
  • Сприяння експортній діяльності підприємств-учасників Асоціації (зокрема, участь у найбільших світових виставках у Гуанчжоу, Берліні, Стамбулі, Дубаї, Варшаві та інших містах на пільгових умовах з 50% компенсацією витрат за рахунок інвестиційних фондів)
  • Підтримка законопроектів коаліції “За детінізацію економіки”, що спрямовані на детінізацію економіки та створення рівних конкурентних умов для бізнесу.

Також учасникам зібрання була представлена Рада Асоціації, вибори якої пройшли напередодні загальних зборів.

Далі учасники заходу представили свої компанії та зробили доповіді, в яких розповіли про здобутки своїх підприємств, поділились досвідом та звернули особливу увагу на проблемні питання. Особливо змістовними та цікавими були доповіді Олександра Громико щодо перенесення виробництва повного циклу в Україні (Канів і Черкаси) холодильників, пральних машин, духовок, конвекторів, тепловентиляторів, м’ясорубок, електрочайників та іншої побутової техніки “Сатурн”. Громико переконаний, що практично будь-який імпортер побутових товарів із Китаю і Туреччини зможе організувати успішне виробництво в Україні, якщо поставить собі мету експорту до країн Євросоюзу. Асоціація виробників готова допомагати як початківцям-складальним заводам, так і тим, хто готовий розширювати свої виробничі потужності, з усіх питань – від сертифікації до пошуку необхідного обладнання. Акціонер ТОВ “Айсберг” Олег Антоненко також розповів про своє успішний досвід щодо експортної діяльності його підприємства.

Надзвичайно важливою була заключна частина загальних зборів УАВ. До неї як спікери були запрошені посадові особи з Міністерства економічного розвитку та торгівлі та офісу з просування експорту, делегацію яких очолювала заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – торговий представник України Наталія Микольська.

Вона розповіла про останні новини Міністерства торгівлі стосовно підтримки національних виробничих підприємств, повідомила про зони вільної торгівлі, до яких входить Україна, та преференційні режими, що також розповсюджуються на представників нашої країни. Також присутні були проінформовані про створення в Україні у 2018 році експортного агентства – https://epo.org.ua/, пріоритетним завданням якого є допомога у виході експортерів на нові ринки збуту. Застосування у власній експортній діяльності актуальної інформації щодо преференцій на державному рівні дозволить учасникам зборів бути більш конкурентноздатними. Оскільки інформація була надзвичайно корисною, із заступником міністра зав’язався цікавий продуктивний діалог.

Далі радник Міністра торгівлі з національної експортної стратегії Олеся Залуська зробила доповідь стосовно національної експортної стратегії та підкреслила, що даний документ є важливим із точки зору довгострокової перспективи розвитку українського експорту, а Мар’яна Каганяк керівник Export Promotion Office (EPO) при МЕРТ і радник міністра торгівлі окреслила сферу діяльності дорадчого органу при МЕРТ, яким вона керує, детально розповіла щодо організації торгових місій, забезпечення експортерів аналітичними матеріалами про іноземні ринки та проведення освітньої діяльності ЕРО.

На завершення представник фонду Western NIS Enterprise Fund Віталій Бігдай надав інформацію про програми фонду, що передбачать структурні зміни в українській економіці, спрямовані на сталий розвиток вітчизняних експортних підприємств та зміцнення позицій України на зовнішніх ринках в цілому. Він підтвердив інформацію, що саме асоціації як об’єднання експортерів мають змогу звертатись до фонду за безповоротною фінансовою допомогою на підтримку експортної діяльності (участь у зарубіжних виставках, проведення освітніх заходів, тощо).

Заключне слово взяв президент УАВ Олександр Громико. Він подякував спікерам за корисну інформацію, а слухачам за актуальні запитання та висловив побажання щодо подальшої співпраці між Міністерством та Асоціацією.

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *